REMA-EFFEX

Mnohostranná. Rovnoletá. Čistá.

Představte si překrásnou desku z masivu, absolutně BEZ SUKŮ, ROVNOLETÉHO vzhledu, HOMOGENNÍHO a STEJNOMĚRNÉHO obrazu po celé 5m délce desky. Svou speciální skladbou je použitelná VELKOPLOŠNĚ a JE výjimečně ROZMĚROVĚ STABILNÍ. Použití je JEDNODUCHÉ a RYCHLÉ, pro zpracování nejsou potřeba žádné nové nástroje. Ptáte se, zda můžeme takový neobvyklý materiál POSKYTNOUT a RYCHLE DODAT? Ano –jedná se o Rema-EFFEX desku. EFFEX byl vyvinut architekty pro použití v interiérové architektuře a v interiérovém designu.

REMA EFFEX
BOROVICE SEVERSKÁ BEZSUKÁ CINKOVANÁ ROVNOLETÁ
Plošné a spárové lepení AW 100

tloušťka kvalita Balík/ Skladba desky
19 mm A/A bezsuká Tlouš´tka krycích lamel 5,1mm
A/C bezsuká Velikost balíku 25 ks
Skladba 3-vrstvá
27 mm A/A bezsuká Tlouš´tka krycích lamel 5,1mm/6,9 mm
A/C bezsuká Velikost balíku 20 ks
Skladba 3-vrstvá
42 mm A/A bezsuká Tlouš´tka krycích lamel 6,9 mm
A/C bezsuká Velikost balíku 10 ks
Skladba 5-vrstvá

Šířka 2050 mm
Délka 5050 mm
Laťková středová vrstva Smrk/borovice
C-strana Bez nároku
Popis kvality: Stora Enso Effex:

EFFEX efekt – princip jednoduchosti

EFFEX – společně s finským zpracovatelem dřeva Stora Enso jsme vyvinuli novodobý deskový materiál.

EFFEX je vynález Stora Enso a zákládá se na čistě severském borovém dřevu, které je značně zušlechtěno cílenými pracovními postupy. Vzniká souhra tisíců různých malých dřevěných dílků, které spolu vytvoří homogenní a rovnoleté spojení. Jako centrální prvek se k tomuto používá velmi přesné viditelné jemné cinkování dřeva. Rema dává tomuto materiálu formu a stabilitu – Rema EFFEX vícevrstvé desky. Rema EFFEX desky jsou absolutně bezsuké a rovnoleté struktury. Svou dimenzí jsou perfektně určeny k obložení velkých ploch dřevem – individuálně, ale homogenně. V hotelích, restauracích, nákupních centrech, anebo v náročnějším vlastním interiéru. Také nábytkářství a vnitřní vybavení nabízí neomezené možnosti. Ceněné křížové lepení dává desce potřebnou stabilitu. Zpracovává se jednoduše jako každá na trhu běžná deska z masivu a disponuje všemi výhodami geniálního materiálu – dřeva.

Designérská dřevená deska – systém přirozenosti

Rovnoletá struktura a přirozený povrch

Kvalitativní třídění
Další kontrola Remy při zpracování na deskový materiál, kalibrování a vyspravení povrchu. Požadavek je smíchaní barevného spektra při použití jádrového dřeva a dřeva s bělem borovice, a je tím zesíleno cinkování malých dílů. Povrch Effexu po určité době trochu ztmavne a stane se živejším. Bezbarvým zušlechtěním s UV-filtrem se tento proces značně prodlouží.

Informace o produktu
Lepení: MUF, vodovzdorné. Produktový list na vyžádání.

Povrch
Ze závodu kalibrováno zrno 60, při použití mohou být na produkt nanešeny veškeré běžné povrchově zušlechťující systémy, poněvadž Effex představuje čistě dřevo borovice.
Doporučuje se předběžné bezpodmínečné zkušební povrchové zušlechtění. Viz také již dříve povrchově zušlechťované Paneele Stora Enso.

Materiál
Použitý materiál dřevo je přírodní hydrofobní materiál, který přibírá a odebírá vlhkost. Tento proces má pro prostorové klima velmi pozitivní účinek, může však u křížově lepené desky vést k lehkým rozměrovým změnám. To se musí zohlednit v konstrukci. Může dojít taktéž k lehkým vlásečnicovým povrchovým trhlinám. Zabraňte přímému kontaktu s vodou a vlhkostí.

Prostorové klima
Dřevo má antiseptický účinek a může proto mít pozitivní vliv na klima v místnosti. Dřevo může být také dobrý regulátor vlhkosti vzduchu v prostorách a budovách.

PDF prezentace ke stažení

Zpět na archiv novinek